Kuru hava kullanıldığında sistemin çeşitli noktalarında tahliyeler veya filtreler, U borular, dirsekler, eğimler kullanmak zorunda kalmaz. Bunların yaratacağı basınç kayıpları ile karşılaşmazsınız.

Su, borularda korozyona neden olur. Bundan dolayı hava kayıpları oluşturur ve sonuç olarak basınç düşer. Su havalı alet ve motorların daha yavaş çalışmasına neden olur.

Filtre bakımına, su tutucuların tahliyesine gerek kalmaz. Arıza ve bakım için harcanan iş gücünden tasarruf sağlar.

Havalı aletlerin, motor ve silindirlerin üzerindeki yağı bozan su, bu cihazın ömrünü kısaltır ve bu cihazlarda sık sık bakım ihtiyacı doğurur. Kurutucu bunu önler.

Pnömatik ölçüm ve kontrol cihazlarının doğru ölçüm yapma süresini uzatır.

Temiz ve kuru hava, sprey boyamada yüzeyin kirlenmesini, üfleme havasının mamule vereceği zararı, plastik parçaların su tarafından bozulmasını ürünlerin hava ile taşınması, pkaetlenmesi veya karıştırılşması sırasında kirlenmesini ve nemlenmesini önler.

Kuru hava pnömatik çalışan cihazların, kumlama ekipmanlarının tıkanmasını ve bozulmasını önler.

https://kompresorevi.com/wp-content/uploads/2018/02/hava-kurutucu.pnghttps://kompresorevi.com/wp-content/uploads/2018/02/hava-kurutucu-150x150.pngadminKompresör Çeşitleri2.ci el Hava Kurutucu,Hava Kurutucu fiyatları,Hava Kurutucu yedek parça,ikinci el Hava Kurutucu
Kuru hava kullanıldığında sistemin çeşitli noktalarında tahliyeler veya filtreler, U borular, dirsekler, eğimler kullanmak zorunda kalmaz. Bunların yaratacağı basınç kayıpları ile karşılaşmazsınız. Su, borularda korozyona neden olur. Bundan dolayı hava kayıpları oluşturur ve sonuç olarak basınç düşer. Su havalı alet ve motorların daha yavaş çalışmasına neden olur. Filtre bakımına, su tutucuların...