Piston kompresörlere sıklıkla pistonlu kompresörler denir. Onları her yerde görebilirsiniz. Herhangi bir otomobil servisi, diş teknisyenleri, tekstil üreticileri ve bir çok küçük ve orta işletmenin olmazsa, olmazları arasındadır.

Pistonlu kompresörlerin hacmi azaltmak ve basıncı arttırmak için silindir adı verilen bölmede bir piston kullanan pozitif deplasmanlı kompresörlerdir. Pozitif deplasmanla üretilen hava ihtiyacını daha sonra, çift etkili, tek etkili ve diyafram çeşitleriyle üretildi. Piston karşılıklı hareketle ileri geri gider, bu döngüye “pistonlu” denir.

Otomobilinizdeki motor aynı prensibi kullanır, ama tersine. Gazın yanmasıyla, pistonu gaz iterek yerine piston iter.

Tek Taraflı Pistonlu Kompresörler

Bu kompresörler muhtemelen en tanıdıklarınız. İşte nasıl çalıştıkları:

Tek taraflı kompresörlerde giriş veya emiş valfi ve deşarj valfı var. Her ikisi de tek yönlü valfler ve her ikisi de yay yüklü olduğundan, onları açmak için belirli bir miktarda güç gerekir. Giriş valfi sadece havanın silindire gelmesine izin verecek ve deşarj valfi havanın dışarı çıkmasına izin verecektir. Piston silindir boyunca aşağı doğru hareket ederken, hava giriş vanasında emilir. Piston silindirin içinden yukarıya doğru hareket ettiğinde giriş valfı kapanır ve belirli bir miktarda kuvvet uygulanana kadar deşarj açılmayacaktır. Bu, hacim azaltılırken havanın içeride sıkışmasına neden olur ve basınç artar. Basınç deşarj vanasını açmak için yeterli olduğunda, hava daha yüksek basınçta dışarı çıkar.

Tek etkili kompresörleri sadece silindirin üstünde valflere sahiptir, bu nedenle krank milinin her dönüşü için bir sıkıştırma çevrimi vardır.

Bunlar her yerde gördüğünüz hava kompresörleri:

http://kompresorevi.com/wp-content/uploads/2018/02/pistonlu-kompresor.pnghttp://kompresorevi.com/wp-content/uploads/2018/02/pistonlu-kompresor-150x150.pngadminKompresör Çeşitleri2.ci el pistonlu kompresör,ikinci el pistonlu kompresör,pistonlu kompresör fiyatları,pistonlu kompresör yedek parça
Piston kompresörlere sıklıkla pistonlu kompresörler denir. Onları her yerde görebilirsiniz. Herhangi bir otomobil servisi, diş teknisyenleri, tekstil üreticileri ve bir çok küçük ve orta işletmenin olmazsa, olmazları arasındadır. Pistonlu kompresörlerin hacmi azaltmak ve basıncı arttırmak için silindir adı verilen bölmede bir piston kullanan pozitif deplasmanlı kompresörlerdir. Pozitif deplasmanla üretilen hava...